PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39917}

Amputacja

The Amputee
5,4 1 818
ocen
5,4 10 1 1818
4,3 3
oceny krytyków
Amputacja
powrót do forum filmu Amputacja

krótkometrażówka Lyncha nakręcona w przerwie zdjęć do "Głowy". proste, a zarazem intensywne - to zaledwie pięciominutowy filmik w całości nakręcony w jednym ujęciu. na ekranie - sam Lynch (od tyłu) i... Pieńkowa Dama. dla koneserów twórczości Davida.

Caligula

Właśnie! Tak mi się wydawało, że to Kobieta z Pieńkiem, ale nie byłam pewna;) Natomiast ten filmik w ogóle mi się nie podobał, w przeciwieństwie do innych Lynchowskich.

chica guapa

Czy właściwie ważne jest to, co ona tam mówi? Bo mam wrażenie, że nie, raczej chodzi chyba o ogół, a nie o szczegóły jej relacji uczuciowych, może o to, że w ogóle są i zajmują tyle miejsca w jej życiu. Sama nie wiem:)

ocenił(a) film na 7
chica guapa

przecież to Lynch....

Caligula

Nie szkodzi, że to Lynch, dla mnie ten filmik jest praktycznie o niczym. I jakoś nie widzę tu ukrytego "lynchowskiego" sensu. Niby trzeba odbierać filmik jako całość, ale dla mnie to bełkot.

ocenił(a) film na 7
chica guapa

Ja również nie doszukiwałbym się w tym filmiku ukrytego sensu. Ale właśnie to miałem na myśli, stwierdzając, że to Lynch - jakoś po prostu mnie to nie zaskoczyło.

Caligula

Hmm, może i racja, inne zrobiły na mnie wrażenie ze względu na formę, a nie z powodu jakiegoś ukrytego przesłania. Tylko, że tu nie ma ani jednego ani drugiego. Swoją drogą - właśnie się zmiażdżyłam Eraserheadem.

ocenił(a) film na 7
chica guapa

"In heaven, everything is fine..." ,)

Caligula

tak mnie zestresowała ta krótkometrażówka [*] <nic niewnoszący komentarz>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones