PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1088}

Głowa do wycierania

Eraserhead
7,3 26 782
oceny
7,3 10 1 26782
8,1 24
oceny krytyków
Głowa do wycierania
powrót do forum filmu Głowa do wycierania

moja interpretacja.

ocenił(a) film na 7

Nie ma co ukrywać potworek to dziecko, mężczyzna boi się ojcostwa, religijnej rodziny, śluby, jest wiele odniesień do nasienia itp. Dziecko przeszkadza im w spaniu, dziecko rechocze gdy on zdradza żonę. Jest to surrealistyczne pokazanie strachu które targa współczesnymi osobami przed macierzyństwem, ojcostwem, zaobrączkowaniem, chęcią przygodnego seksu itp. Wiadomo przedstawione to zostało dość mocno i dziwnie.. mnie film średnio wciągnął ale myślę że można do niego podejść na dwa sposoby

1. Co sekundę szukać wyjaśnień, dziwić się obrazowi, szukać ludzkiego zrozumienia.
2. Rozkoszowanie się obrazem, stylem, dziwnością. Po prostu surrealistycznym filmem.

I tyle.

ocenił(a) film na 8
matiik3

Dokładnie tak, ten film to zwyczajnie nic więcej i niepotrzebnie sam się głowiłem nad znaczeniem kaloryfera czy wysuszonych drzewek i rozsypanej ziemi w mieszkaniu bohatera (być może to drugie oznacza jego niemoc w utrzymaniu czegokolwiek przy życiu, ale to też zapewne nadinterpretacja). Czysty surrealizm i nic ponadto. Od strony technicznej jednak jest absolutnie bezbłędny.

ocenił(a) film na 7
dawids266

bezbłędny. dokładnie, w sumie nie traktował bym go jako film tylko jako obraz. Lynch świetnie połączył wszystkie sceny, sprawił że rzeczy absolutnie obrzydliwe są wciągające, wychodzi też przekaz Blue Velvet- że kochamy oglądać rzeczy chore, mroczne, nie potrafimy oderwać od nich wzroku. Trochę tak jest, nie mniej jednak ja nie podchodziłem pod czas seansu do tego filmu tak mocno emocjonalnie, trochę wiedziałem czego się spodziewać. Muzyka robiła swoje + świetna bardzo prosta piosenką która śpiewała ta dziewczyna z włosami na ... policzkach ;D Jak ktoś lubi niebezpieczne lecz przyjemne dźwięki to zachęcam do przesłuchania płyt Lyncha także.

ocenił(a) film na 9
matiik3

Moja interpretacja jest bardzo podobna do Twojej. Fabuła, jak na film surrealistyczny, jest całkiem zrozumiała. No i niesamowity klimat Lyncha. W mojej ocenie film jest rewelacyjny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones