David LynchI

David Keith Lynch

8,7
10 720 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby David Lynch

TOP 10 filmów Lyncha.

użytkownik usunięty

Witam. Prosiłbym każdego fana tego reżysera o wpisanie przynajmniej 10 tytułów filmów, które po prostu trzeba zobaczyć. Ja przyznam się, że widziałem prawie wszystkie najważniejsze i najlepsze filmy Scorsese, 3/4 filmów Kubricka, prawie wszystkie filmy Leone, a teraz zapoznaję się z twórczością Hitchcock'a i Polańskiego, więc na Lyncha nigdy czasu nie było, no ale trzeba to również nadrobić dlatego proszę tu o obowiązkowe pozycje filmowe, które każdy powinien zobaczyć.

Dzięki i pozdrawiam.

Jeżeli chodzi o Lyncha, to obejrzyj przede wszystkim : serial Miasteczko Twin Peaks, Człowiek słoń, Mulholland Drive, Blue Velvet i Zagubiona autostrada. Oniryzm, surrealizm, mrok, enigmatyczność wręcz wycieka z jego filmów.

PS. Z Hitchcocka zobacz jeszcze : Okno na podwórze, a z Polańskiego : Lokator i Dziecko Rosemary.....

użytkownik usunięty
Scott4

Dzięki Scott. Tak z Hitchcocka mam zapisane dużo filmów i będę je oglądał niebawem. Polańskiego również, więc o to możesz być spokojny :)

Z Lyncha to obowiązkowo Dzikość serca, Blue Velvet, Mulholland drive, Inland Empire. Myślę, że te tytuły najlepiej naświetlą Ci jego specyficzną twórczość :)

Według mnie jego serial Miasteczko Twin Peaks to najlepszy serial wszech czasów, więc umieszczam go na pierwszym miejscu w dorobku tego reżysera.
Z filmów najbardziej cenię Zagubioną autostradę, Mulholland drive i Dzikość serca.
A tak krótko to Lynch jest niedoścignionym mistrzem klimatu.

Wersja ostateczna mojej listy top Lyncha :)

1. Dzikość serca
2. Blue velvet
3. Mulholland drive
4. Twin peaks - Ogniu krocz ze mną
5. Zagubiona autostrada
6. Prosta historia
7. Diuna
8.. Inland Empire

1. Mulholland Drive
2. Blue Velvet
3. Twin Peaks (serial)
4. Babcia, Przyciemniony pokój
5. Głowa do wycierania, Zagubiona autostrada
6. Człowiek Słoń
7. Prosta Historia
8. Dzikość Serca,
9. Inland Empire
10. Twin Peaks (film)


1. Inland Empire - 8/10
2. Mulholland Dr. - 8/10
3. The Elephant Man - 7/10
4. Wild at Heart - 6/10
5. Blue Velvet - 6/10
6. Lost Highway - 5/10
7. Eraserhead - 5/10
8. The Straight Story - 5/10
9. Twin Peaks: Fire Walk with Me - 4/10
10. Dune - 3/10

Krótkometrażowe:

1. Rabbits - 6/10
2. The Grandmother - 6/10
3. The Alphabet - 5/10
4. Absurda - 5/10
5. The Amputee - 3/10
6. The Cowboy and the frenchman - 3/10
7. Six Figures Getting Sick - 2/10
8. Darkened Room - 1/10

DLoN92

Do tego serial Twin Peaks - 8/10 ♥ , a Mulholland Dr. jednak 7/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones