David LynchI

David Keith Lynch

8,7
10 713 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby David Lynch

Redakcja Filmwebu nie chce zrobić njusa, więc zrobię to za nich:
deadline,com/2024/04/david-lynch-animated-movie-snootworld-netflix-addams-family -edward-scissorhands-writer-caroline-thompson-1235877710/

"Lynch do tej pory niewiele mówił publicznie o "Snootworld", a w ostatnich miesiącach po cichu próbował tchnąć życie w projekt, szukając finansisty. Pracę nad scenariuszem rozpoczął dwie dekady temu wraz z byłą współpracowniczką Tima Burtona, Caroline Thompson, autorką takich projektów jak "Miasteczko Halloween" i "Edward Nożycoręki", a także hitu "Rodzina Addamsów" z 1991 roku."

"Nie wiem, kiedy zacząłem myśleć o Snootach, ale gdy zacząłem robić ich rysunki, zaczęła się pojawiać historia" - powiedział Lynch w wywiadzie. "Spotkałem się z Caroline i pracowaliśmy nad scenariuszem. Niedawno pomyślałem, że ktoś mógłby się tym zainteresować, więc kilka miesięcy temu przedstawiłem go Netflixowi, ale odrzucili go. Snootworld to rodzaj staromodnej baśni, a dzisiejsza animacja polega bardziej na powierzchownych żartach. Baśnie są uważane za udrękę: mówi się, że ludzie nie chcą ich oglądać. Teraz świat jest inny i łatwiej jest powiedzieć "nie" niż "tak"".

Thompson opisała nam fabułę jako "popapraną": "Zapiera mi dech w piersiach. Snooty to takie maleńkie stworzenia, które w wieku ośmiu lat przechodzą rytuał przejścia, w którym stają się jeszcze mniejsze i opuszczają dom na rok dla ochrony. Gdy bohater opowieści znika w dywanie, a jego rodzina nie może go znaleźć, świat pogrąża się w chaosie, podczas gdy on odkrywa dziki, wspaniały mikroświat".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones