David LynchI

David Keith Lynch

8,7
10 713 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby David Lynch

Marzy mi sie jakiś film na podstawie Jonathana Carroll'a i żeby Lynch właśnie się wziął za jakiś:))
Kiedyś chodziły słuchy że ma nakręcic "Całując ul" ale nic z tego nie wyszło. Choc gdy kiedy czytałem tą książke to mi się strasznie kojarzyła z "Zagubioną autostrada"

Kurde a jak Kieślowski żył to chodziły słuchy że chce nakręcic już nie pamiętam ale chyba "Głos naszego cienia" albo to taka plotka była. Szkoda...

Dude_

Mnie też się marzy jakaś adaptacja Carrola ale raczej nie w wykonaniu Lyncha bo on mógłby zbyt odejśc od ksiązkowego oryginały i nie mówię, że powstałby zły film ale mógłby zatracić tą magię z książek Carrola. Lynch też operuje pewnego rodzaju magią ale jego jest raczej zbyt mroczna by wykorzystywać ją jako narzędzie do przenoszenia książek Carrola. Jak dla mnie idealnym kandydatem na takiego adaptatora jest Terry Gilliam - już nie raz pokazał, że potrafi tworzyć filmy w podobnej konwencji co Carrol pisze ksiażki. I tutaj by mógł zrealizować moją ulubioną czyli "Śpiąc w płomieniu" co zresztą ciekawie by się komponowało z innym jego filmem czyli Bracia Grimm (kto czytał ten wie). Co do Davida to jakby doszło już do czegoś takiego to może jedynie "Białe jabłka" i "Szklaną zupę" ? Ewentualnie jeszcze "Dziecko na niebie"
Pozdrawiam.

VisitorQ

Po przeczytaniu "Śpiąc w płomieniu" tak samo mi się od razu skojarzyło z Terry Gilliam'em. Do ekranizacji tej książki był by idealny.
A Lynch mi pasuje strasznie do tych pokręconych książek jak np "Zaślubiny patyków" czy "Dziecko na niebie" choć na to są nikłe szanse, raczej zerowe:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones