David LynchI

David Keith Lynch

8,7
10 641 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby David Lynch

Ktoś wie skąd u pana Davida takie dosyć propolskie nastawienie? Większość topowych reżyserów pewnie nawet nie wie, gdzie jest Polska.
Tymczasem Lynch przyjeżdża na polskie festiwale, nakręcił u nas jeden film, nagrał płytę razem z Polakiem ("Polish Night Music"), nieraz zachwalał Łódź i chciał u nas zbudować studio filmowe ("bardzo dziękujemy" władzom kochanego PO, że to zablokowali).

MusztardaSaperska

Dołączam się do pytania. W tym roku nadrobiłem twórczość pana Lyncha i nurtuje mnie to, dlaczego tak urzekła go Łódź i dlaczego zrealizował film z Polskimi aktorami, albo nagrał album z Markiem Żebrowskim.

KochamKino17

Mistrz uwielbia Łódź, posępny klimat miasta, obdrapane mury, stare fabryki i szare niebo pozwalają mu oddychać, jak czytałam w jednym z wywiadów. Wspomniał, że nie wyobraża sobie takiego czegoś w USA.

Anabelka

A to ciekawe. Szczerze to wątpię w to, że uda się Davidowi stworzyć to studio filmowe w Łodzi, ale mam wciąż nadzieję, że oprócz 3 sezonu Twin Peaks nakręci jeszcze jakiś pełno metrażowy film ;)

KochamKino17

No teraz to już wszystko ucichło niestety, także też wątpię. Tym bardziej po kłótni z prezydentką Łodzi, w której nawet Tusk włożył swoje 3 grosze.

Anabelka

A tam nie wyobraża, Koterski dał radę to i Lynch by dał https://youtu.be/ttVLUo77HqM

Anabelka

Zaraz obok ma Detroit :D w tych czasach wygląda jeszcze ''lepiej'' niż Łódź :D

AntyNedzaUmyslowa

Ja z przyszłości: coraz więcej miast w USA wygląda jak dawna Łódź. Z kolei Łódź coraz lepiej, już tylko co trzeci budynek zrujnowany :)

MusztardaSaperska

Bo większość topowych reżyserów to debile i nie wiedzą gdzie europa a tym bardziej jeden z najwiekszych krajów europy Polska.Daj spokój troche m,niej kompleksów.A dlaczego lubi ?A co to musi być jakiś konkretny mega powód?Pewnie nie ma był tu parę razy i mu sie spodobało i tyle.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
MusztardaSaperska

Bo Lynch to surrealista - a Polska to raj dla surrealistów.

jan_niezbedny0

Żuławski chociażby. Twórczość Barei w mniemaniu obcokrajowców to surrealizm, więc coś w tym jest...

MusztardaSaperska

Scorsese też jest fanem polskiego kina z czasów komuny. Dzięki niemu wydali w USA na DVD kilka polskich filmów.

Arg

Do tego taka maniera kręcenia większych filmów jak w Polsce w latach 50-60-70 [Potop, Faraon, Rękopis znaleziony w Saragossie] zainspirowała go przy tworzeniu np Gangów Nowego Jorku.

Arg

Polska szkoła filmowa nie jest obca reżyserom amerykańskim. Swoje zrobili Skolimowski i Polański a do tego cała klika polskich operatorów. A co do kręcenia filmów w Polsce to kiedyś obiło mi się o uszy że u nas łatwo o masę statystów ze zmęczonymi twarzami.

Abuglez

To było przy "Panu i władcy".

Arg

A dziękuję. Nie znam filmu i chętnie zobaczę.

Abuglez

Najlepszy film o marynarce wojennej XIX w. jaki powstał.

MusztardaSaperska

polecam poczytać trochę o Marku Żydowiczu i jego relacjach z Lynchem.

MusztardaSaperska

Lynch przyznał kiedyś, że duży wpływ niego miała twórczość Wojciecha Jerzego Hasa.

MusztardaSaperska

Przeciętny Amerykanin nie wie co jest Polska( tak jak przeciętny Polak nie ma zbytniej wiedzy o poszczególnych stanach, więc nie ma co się bulwersować), ale nie oskarżałabym o to ludzi kina. Przecież polskie filmy wiele razy były nominowane do Oscara.

jozefina_post

Historia z życia wzięta: Moja znajoma uczyła się przez 2 lata w szkole średniej w stanach, dokładnie w Nevadzie w Las Vegas. Pierwszego dnia w szkole została zapytana przez co najmniej 4 osoby w jakim stanie leży Polska ;]. Co do ludzi kina zgodzę się z Tobą że dużo filmowców zachwyca się Polską(Bo w tym kraju można nagrać dosłownie wszystko, zaczynając od pięknych gór kończą na przepięknym morzu, już nie wspomnę o naszych puszczach i lasach.)choć taki szary Smith nie ma zielonego pojęcia o Polsce jak i taki ran-domowy Kowalski bądź Nowak nie maja zielonego pojęcia w jakim stanie leży Missolua ;] Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones