David LynchI

David Keith Lynch

8,7
10 713 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby David Lynch

Wydaje mi się że gdyby Lynch nakręcił horror to byłby to horror-ideał. Konwencja jego filmów (konkretnie:zagubiona autostrada , mullholland drive, dzikość serca, blue velvet-wiecie o co chodzi?) perfekcyjnie się do tego nadaje:muzyka na granicy progu, niesamowitość i podświadoma groza, dziwne, upiorne postacie, elementy gore(ale nie w nadmiarze tylko w zdawkowej ilości), zajmująca intryga nierzadko trudna do rozwikłania- wszystko to sprawia że horror taki odebrał by nam grunt spod nóg jeszcze silniej niż jego filmy.
Panie Lynch trzymam kciuki za taką inicjatywę!

Jeśli ktoś zna film o podobnych znamionach niech się podzieli koniecznie tą wiedzą.

None200

Lynch jest jedyny w swoim rodzaju, i zasadniczo pod "Twin Peaks" można by było podpiąć nalepkę horroru( "Inland Empire"?)

None200

Widziałem Inland Empire pare dni po założeniu tego tematu. Rzeczywiście ma elementy grozy. Twin peaks będę zaczynał za parę dni. Ale chodzi mi o taki stricte horror gdzie Lynch postawiłby na metafizyczną grozę.

None200

Ja to bym skakał z radości gdyby w ogóle jeszcze jakikolwiek film zrobił. Nie mogę się doczekać.

A również marzy mi się coś horrorowatego.

addam23

To jest jedyny reżyser, który potrafi mnie przestraszyć. Po prostu idealnie trafia w moje "receptory strachu";)

None200

Dokładnie, fragment w barze "U Wingkiego" (czy jakoś tak) z Mulholland dr. to jedna z najbardziej przerażających scen, jakie widziałem.

Dont

A czerwony pokój w Twin Peaks? Choc nieco groteskowy, na mnie jak najbardziej dziala.

Edward_Nozycoreki

No i jeszcze postać BOBa.

W Zagubionej Autostradzie - kilka scen - np po zabiciu tego faceta w jego domu - główny bohater szukał łazienki...

No i Eraserhead - tam również taka była atmosfera, że ciarki po plecach przechodziły.

addam23

Same. Filmy tego Pana jako jedne z nie wielu mnie straszą. Już dawno układałem sobie w głowie obraz jego czystej krwi horroru. Sama myśl, mnie przeraża ^^

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones