David LynchI

David Keith Lynch

8,6
10 694 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby David Lynch

Lynch jest rezyserem wybitnym. Co do tego to nie mam watpliwosci. Natomiast jego scenariusze to historia ktora chcialbym tutaj poruszyc. Zaczne od tego ze ogladalem 3 jego filmy. Prosta historia podobała mi sie, ale scenariusza nie pisal Lynch. Lost Highway i Mulholland Dr. nie przemowily do mnie. Nie trafiaja do mnie te zawile historie, zwroty akcji i jakies urojenia, schizy. Ogladajac te filmy przez jakies 60-90 minut ogladam je jak zamurowany.Jestem totalnie wciagniety. W miare uplywu filmu coraz bardzie zniechecam sie do niego.

I teraz zasadnicze pytanie. Ciekawe, jakby wygladal film zrobiony przez Lyncha, ale wg scenariusza troche bardziej 'normalnego". Klimat jego filmow jest niesamowity. Na przyklad taka Shutter Island jest podbna do filmow Lyncha ale jakby troche "normalniejsza".

Co o tym myslicie? Czy Lynch krecac filmy trafiajace do wiekszej liczby odbiorcow mialby szanse byc rezyserem (nie wiem teraz jak to ujac) "slawniejszym". Bo wg mnie jest rezyserem dobrym. Ale jego filmy sa specyficzne, trafiaja do malej liczby widzow. Jest jedyny w swoim rodzaju, ale kreci filmy niszowe

wlodekbojano

Zazwyczaj jest tak, że najlepiej jest oceniać coś co się stworzyło po pewnym czasie, kiedy ma się świeżość spojrzenia na to.Mija właśnie siódmy dzień od napisania twojego komentarza. Czy nie uważasz teraz, że napisałeś coś bardzo głupiego?

wlodekbojano

gdyby kręcił normalne filmy to nie byłby to David Lynch, to jest jego znak rozpoznawczy ;D

paulinaz87_filmweb

nigdy nie bylem dobry w przelewaniu tego co czuje na papier. ostatnio zaczalem ogladac twin peaks. pomimo rewelacyjnych recenzji, ocen bylem pelen obaw. no ale jestem pod wrazeniem. w tym serialu tez jest pelno dziwnych zjawisk, wydarzen ale ich ilosc jest w sam raz. klimat serialu, zagadkowosc, charkterystyczne postacie. to wszystko sprawia ze super sie to oglada. czasami mysle sobie podczas ogladania "co to ma byc" i troche zniechecam sie, ale i tak zawsze wlaczam kolejny odcinek zaraz jak znajde wolna chwile.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones