David LynchI

David Keith Lynch

8,7
10 713 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby David Lynch

Najczęściej interpretuje się jego filmy mówiąc, że przedstawia sny. Dlatego są intrygujące, ciekawe, ale jako całość jednak co najwyżej niezłe. Bo podczas snu mózg pracuje na najniższych obrotach i wymyśla jakieś bzdety, których doszukiwanie się znaczenia nie ma sensu. Tyle w temacie.

LukaszJarosz25

Wejdź w tematykę snów i gwarantuje Ci że przestaniesz twierdzić że nas mózg generuje bzdury podczas snów(Ja nie raz miałem sny której później przechodziły w rzeczywistość; to znaczy, potrafiłem coś śnic a za dwa dni dajmy na to miałem identyczna sytuacje w pracy, a takie sny mam od dzieciaka i nie jestem w stanie teraz zliczyć ile z nich się sprawdziło, jedne po dniu inne po latach, także to nie jest taki proste i głupie jak by się na pierwszy rzut oka wydawało). Zagłąb się w temat bo na prawdę warto, polecam. Pozdrawiam i życzę świetnej niedzieli.

John__88

Wciąż nie jestem fanem szukania znaczenia w snach, ale coraz bardziej podobają mi się motywy oniryczne w literaturze i filmie. Dlatego w przyszłym roku spróbuję wcisnąć w grafik powtórkę filmow Lyncha. Zobaczymy, co wtedy powiem :)

LukaszJarosz25

Wcisnąłem, obejrzałem, więc pora na aktualizację: wciąż nie czuję stylu Lyncha. Nie czuję sensu w bezsensie i na odwrót. Uważam, że jego filmy są na styku znośnego seansu artystycznego i pseudosztuki (rozrzucenia wszystkiego bez ładu i składu, żeby każdy składał sobie to indywidualnie i zachwalał, jakie to cudne). Doceniam własny charakter pisma, dlatego teraz patrzę przychylniejszym okiem na filmy Lyncha, lecz to nie moja estetyka.

A co do snów: chyba dlatego dużo mówiłem o ich niewielkiej wartości, że po prostu długo bałem się własnej podświadomości. Teraz boję się już trochę mniej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones