PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125357}
7,3 1 466
ocen
7,3 10 1 1466
7,3 3
oceny krytyków
The Short Films of David Lynch
powrót do forum filmu The Short Films of David Lynch

TVP Kultura

ocenił(a) film na 7

Jestem wielce zadowolona, że można tu zobaczyć to, czego nigdzie indziej nie ma, jednak
nie mogę zrozumieć dlaczego skracają niektóre filmy ucinając nawet pół godziny. Tak
właśnie zrobili z tymi filmami krótkometrażowymi, przez co bardzo mnie zawiedli. Skoro już
coś puszczają, za co jestem ogromnie wdzięczna, mogliby zostawić to w wersji oryginalnej.
Szkoda.

ocenił(a) film na 7
dr_dorota

a kto widział dzisiejszą emisje na tvp kultura na zakończenie programu? nadali blok reklam w pewnym momencie i nie dokończyli projekcji... :D

ocenił(a) film na 8
Goat_2

No właśnie, trochę się zdziwiłam tym zakończeniem, ale oryginalna, pełna wersja "The short films of David Lynch" kończy się nowelą zrealizowaną przez Lyncha do filmu "Lumiere i spółka". Ta okrojona wersja nadawana w TVP Kultura też się tym zakończyła, po prostu pominięto napisy końcowe.

ocenił(a) film na 7
Karamba_2

ogladałem ponowną emisję i tez tak nadano, wiec tak "ma być", ale to tylko 55 min. imdb i filmweb informują, że ma być 97 minut projekcji, więc nie tylko napisy wycięto. jest tu raczej jakaś kombinacja tvp. w nawiązaniu do tego co zrobiono z odcinkami "miasteczka twin peaks" powiem tylko: widocznie Lynch nie może być nadawany normalnie :))

ocenił(a) film na 8
Goat_2

Tak, bo to jest właśnie okrojona, skrócona wersja, pominięto całkowicie komentarze Lyncha oraz "Kowboja i Francuza". Nie dokończyli projekcji, bo już właściwie nie było co kończyć, właściwie napisy musieli pominąć, bo nadawany w TVP zlepek krótkometrażówek to nie jest oryginalna wersja filmu. Powstaje więc "Krótsza wersja krótkich filmów Davida Lyncha":P

ocenił(a) film na 7
Karamba_2

dzięki. a ten "kowboj" też jest taki impresjonistyczny? czy jak te czarno-białe, gdzie więcej kwestii mówionych (monolog)? skoro większość to komentarze, to raczej mogę uznać, że widziałem "The Short Films of David Lynch" :)

ocenił(a) film na 8
Goat_2

"Kowboj" to już nieco bardziej rozwinięta, fabularna nowela, klimatem otoczenia, krajobrazu troszkę odsyła do "Prostej historii", na pewno różni się od pozostałych krótkometrażówek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones