PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813629}

Dlaczego jesteśmy kreatywni?

Why Are We Creative: The Centipede's Dilemma
6,7 2 617
ocen
6,7 10 1 2617
6,5 6
ocen krytyków
Dlaczego jesteśmy kreatywni
powrót do forum filmu Dlaczego jesteśmy kreatywni?

W jak najbardziej pozytywnym znaczeniu. Kilkadziesiąt lat rozmów, najwieksze osobositości, bardzo ciekawy projekt. Jakże odmienne mogą być odpowiedzi na to samo pytanie. Intrygujące jak wiele mówią o osobie, k†óra odpowiada.

anusia007

Również jestem zachwycona! Dla mnie nawet więcej mówiła ich mowa ciała, sama reakcja na zadane pytanie. Super było też to, że każdy z odpowiadających znajdował się w jakimś innym otoczeniu, czasem własnym domu, czasem studio, a jeszcze innym razem w galerii sztuki - samo oglądanie ich zachowania w różnych przestrzeniach było niezmiernie interesujące.

anusia007

Yohji Yamamoto dosyć bardzo zaskoczył mnie otoczeniem, w jakim dał się złapać - szczególnie jak się weźmie pod uwagę czym zajmuje się na co dzień. Nie chcę zdradzać więcej tym, co jeszcze nie oglądali, ale zdecydowanie polecam, bo to po prostu fascynujący dokument.

ocenił(a) film na 7
juliusz_cezar_3

Film widziałem wczoraj i pamiętam że odpowiedź, której udzielił Yohji Yamamoto na postawione pytanie, była jedną z najciekawszych czy w mojej ocenie najtrafniejszych. Problem jest taki, że nie jestem w stanie sobie przypomnieć co dokładnie powiedział. Chyba za dużo postaci się przewinęło w filmie i w natłoku informacji część najzwyczajniej mi umknęła. Jesteś może w stanie przytoczyć mi jego słowa?

ocenił(a) film na 8
kubaka77

Yamamoto z tego co kojarze powiedział że nie wie i że to wynika z natury człowieka

ocenił(a) film na 9
anusia007

tak, właśnie to jest w tym wszystkim najlepsze! Mówi się przecież że zaskoczony człowiek na chwilę zdejmuje swoją maskę i odsłania swoje prawdziwe oblicze ;) A rzeczywiście nie za każdym razem usłyszysz pytanie "DLACZEGO jesteś kreatywny"

anusia007

Jestem najbardziej ciekawa chyba Michaiła Gorbaczowa. Nie sądzę, że lider największego komunistycznego państwa ever zdawał sobie sprawę, że wgl istnieje pojęcie "kreatywność". A może? Zresztą, dołożył się do upadku ZSRR, czym nie kreatywność? :D

anusia007

Pozytywne zaskoczenie, nie jestem wielką fanką dokumentów, ale ten oglądało mi się z przyjemnością :) Duzo znanych twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones