PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10413}

Babcia

The Grandmother
7,3 3 257
ocen
7,3 10 1 3257
6,8 5
ocen krytyków
Babcia
powrót do forum filmu Babcia

Zaszokował mnie..

ocenił(a) film na 10

Widziałem "Grandmother" pierwszy raz na You Tube dosyć dawno temu, po oglądnięciu siedziałem dobre 15 minut patrząc w monitor z szeroko otwartymi oczami. Ścieżka dzwiękowa zostawiła mi ciarki na plecach nieznośnie biegnące po kręgosłupie, a przesłanie choć łatwe do zrozumienia (od pierwszego seansu gustuje w filmach tego gatunku) zostawia mocny i długotrwały efekt..Oglądając bardzo wiele filmów często brakowało mi w nich jakiegoś pierwiastka. Teraz już wiem, że jest nim Surrealizm. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Agent_Cooper

Mam podobne wrażenia po tym filmie, będącym także i moim początkiem fascynacji kinem surrealistycznym. Ubogi w dialogi, a jednak tak wymowny. Interpretacja dość łatwa, co nie znaczy, że brak tu charakterystycznych dla Lyncha symboli i niedomówień, opartych na grze skojarzeń. Krótko mówiąc, świetna krótkometrażówka!

liszajka

To chyba najlepsza krótkometrażówka Lyncha, niewiele gorsza od jego "pełnowartościowych" projektów. Ogólnie mistrzostwo formy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones